Klima Su Akıtıyor

Klima Su Akıtıyor

Klima Neden su akıtır?
Klima Su Akıtıyor!
Split klimalar ısı taşıma mantığı ile çalışırlar, bir ünite ısınırken diğeri soğur. soğuyan taraf ise su üretir, su üretimi fazla ise bu bir arıza değildir. Ortamdaki nem oranı yüksek olduğundan dolayı klima su üretir. Klimalar üretikleri suyu tahliye sistemi iç üniteden dışarıya bağlanan küçük hortum vasıtası ile atarlar, Suyun atılabilmesi için (drenaj motoru olmayan ev tipi modeller için ) tahliye borusunun eğimli olması ve dışarıda kalan hortumun suya temas etmemesi gerekmektedir. Hortumdan su akması normal bir durum olup görünümü berrak olan bu çıkan su ile çiçeklerinizi sulayıp klimanızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
Klimam Su Akıtıyor Ne Zaman Servis Çağırmalı?
İç ünitenin kenarlarından, içerisinden yan tarafından su akmaya yada damlamaya başlayınca Bu durum için servis yardımı almanız gerekmektedir. 
Klimadan Siyah Kirli Su Akıyor !

Klimadan kirli siyah su akıtma problemleri, Genel olarak bakımı aksatılmış yada hiç bakım yapılmamış olmasından yada düzgün bakım yapılmamasından kaynaklanır.

Klima Evin İçine Neden Su Akıtır? - Klimanın içerideki ünitesi su akıtıyor Ne yapmalıyım?
 Klima iç ünitesi su damlatıyor ise yapılması gerekenler:
Su gideri tıkanmış veya hortum katlanmış olabilir. Eğer su bir kapta toplanıyorsa; kabı boşaltın ve drenaj borusu ucunun suya girmemesine dikkat ediniz.
  • Toz filtreleri tıkanmış olabilir, toz filtrelerini yıkayın.
  • İç ünite petekleri kirlenmiş olabilir çözücü kimyasalları ile bakımı gerekir. Böyle bir durum yaşadığınızda mutlaka teknik servisten yardım almalısınız. 

Klima Soğuk Buhar Ve Su Damlası Atıyor! Klimanın soğuk buhar kar- buz atması klimanızın çok iyi çalıştığının değil yeterli havayı emmediğinin göstergesidir.Yine yukarıdaki durumlar geçerlidir. Toz filtreleri tıkanmış olabilir, İç ünite petekleri kirlenmiş olabilir Filtrenizi temizlemenize rağmen sorun çözülmedi ise böyle bir durum yaşadığınızda teknik servisten yardım almalısınız. 

Yorumlar (0)

Yorum Yap

images

GARANTİLİ İŞÇİLİK

Klima tamir, bakım, onarım işlemlerini yaptıktan sonra işi şansa bırakmıyoruz. Yapılan Tüm işçiliği kontrol edip garanti veriyoruz. Bu yüzden en güvenilir klima servisi biziz.

images

UYGUN FİYAT

İzmir Klima Tamir Servisi olarak minimum fiyat maksimum hizmet ilkesi ile çalışıyoruz. İşin Hakkından fazlasını talep etmiyoruz, Müşterilerimizi zor durumda bırakmıyoruz.

images

TECRÜBELİ UZMAN KADRO

Tüm marka ve modellerde resmi belgeye sahip tam donanımlı uzman ekibimizle arıza tespit esnasında yerinde onarım imkanı sunuyoruz. Klima tamiri ve bakım hizmeti bizim işimiz.

Whatsapp'tan Sor
Tıkla Ara!