Klima Bakım Servisi

Klima Bakım Servisi

Klima Bakımı 

Klima bakımı kadar bakımı yapacak servis çok önemlidir. İşinin ehli olamayan, sadece klimanın bakımını yapmasını bilen olası arızalardan anlamayan kişilerce yarım yamalak yapılan bir bakım sonrası, klima verimi daha da düşebilir hatta arızalara bile sebep olunabilir. Servisin ürün konusunda tam bilgiye sahip olması, Klima bakımı için kullanılacak malzemenin eksiksiz ve kaliteli olması, Klima bakımın tam olarak yapılması doğru bakım için gereklidir. Sacede ilaçlama pompası ile bakım yapılması yeterli olmayıp kullanılan kimyasalın tam durulanmamasına neden olabilir. Profesyonel Klima bakım hizmeti almak için hemen bizi arayın.

Klimanıza Bakım Yaptırırken Dolandırılmayın!

Klima Bakımı yapmaya geldik dedikten sonra evinize girip hiç bir sorunu olmayan belki de bakımsızlıktan soğutması az olan klimanıza gazı bitmek üzere, 1 aylık gaz kalmış, abla bu çok pahalı klima böyle çalışırsa motor yanar, abi klima fiyatlarından haberin varmı bu klima 1 haftaya motoru yakar kartı patlatır, içinde 2 bar gaz eksik tamamlamak lazım, klima patlamak üzereymiş tam zamanında biz gelmişiz, (duyup sayamadığımız bir çok yalan) vs gibi bin bir türlü yalanlarla sizden daha çok para alma peşindedirler. Böyle kişilere kesinlikle itibar etmeyin. Nasıl ki herkesi evinizde misafir etmiyorsanız önünüze ilk çıkan Tamirciyide evinize almayın. Biliyoruz ki tamir ihtiyaçları aniden meydana geliyor, hiç yoktan firma adını, adresini kontrol ediniz. Gelen kişilerin mesleki belgelerini görmek istemekten kesinlikle çekinmeyiniz..

Klimanın Bakımını Kendimiz Yapabilirmiyiz?

Bu sorunun cevabı kısmen evet. Klimanızın filtre bakımını kendiniz yapabilirsiniz fakat klimanızın detaylı bakımı için servis desteği almanız gerekmektedir. Klima filtre temizliği nasıl yapılır, anlatalım;

-İlk adım olarak sigorta kutusundan şalteri indirmek ve elektriği kapatalım.

-Ardından klimanızın kapağını açmalı ve klima filtrelerini çıkarmalısınız. Uç kısımdan tutup yavaşça dış kısma doğru çektiğinizde filtre kolaylıkla çıkacaktır. Klima filtrelerinin nerede konumlandığı klima modellerine göre farklılık gösterebilir. Filtre bazı kilimaların önünde, bazılarının ise üst kısmında bulunur.

-Çıkardığınız filtreyi musluğun altında temizleyebilirsiniz. Filtreyi yıkadıysanız klima filtresini direkt güneş ışığına maruz bırakmadan tamamen kuruması için beklemelisiniz. Klimayı filtresiz çalıştırmayınız.

-Kuruduktan sonra filtreleri çıkardığınız alanlara takabilirsiniz. Bu işlemlerin ardından klimanızı kullanabilirsiniz.

-Bu arada bu işlem için yardımcı olarak klima temizleme spreyi tercih edildiğini de görebilirsiniz. Fakat bu spreylerin iyice temizlenmesi gerektiğinden ve temizlenmediğinde hem klimanıza hem sağlığınıza zarar verebileceğinden bu ürünleri bireysel olarak tercih edilmemeli. Eğer klimanızın temizleyici spreylerle yada losyon ile temizlenmesini istiyorsanız uzmanlardan yardım almalısınız. Ayrıca klima bakımı sadece filtre temizliğinden ibaret olmayıp 6 ayda bir profesyonel kişiler tarafından temizlenmesi gerekmektedir.

Neden Klima Bakımı Yaptırmalıyım?

*Klima bakımı cihazınızda daha az arıza, daha az enerji tüketimi, yüksek performans daha uzun ekipman ömrü, daha iyi hava kalitesi ve konfor sağlamaktadır.

*Evinizi kötü koku, polen ve bakterilerden arındırmak için, 

*Klimanızın ömrünü uzatmak için,

*Klimanızın gereksiz zamanlarda arızalanmamaması için, 

*Enerji tasarrufu sağlamak için, 

*Klimanızın verimliliğini arttırmak için,

En önemlisi:

*Klima bakımı virüs ve bakterilerin sebep olduğu birçok solunum yolu hastalıklarından korunmanız için, hayati derecede önem taşır. Klimanız ideal filtreleme yapamayacağından, Toz partiküller ortamda biriktiğinden,  klimanızda pnömoni ve küf mantarları oluşur. Bu bakterilerin sebep olduğu sinüzit, kronik yorgunluk, alerji ve lejyoner gibi hastalıklara maruz kalmamak için klima bakımlarınızı en az yılda 1 defa yaptırmalısınız.

İzmir Klima Tamir Servisi Olarak

Arçelik Klima Servisi, Beko Klima Servisi, Vestel Klima Servisi, Daikin Klima Servisi, Mitsubishi Klima Servisi, Toshiba Klima Servisi, General Klima Servisi, Sharp Klima Servisi, Midea Klima Servisi, Samui Klima Servisi, Sigma Klima Servisi, İklimsa Klima Servisi, Panasonic Klima Servisi, Denki Klima Servisi, Airfel Klima Servisi, Alarko Klima Servisi, Baymak Klima Servisi, Bosch Klima Servisi, Carrier Klima Servisi, Cartel Klima Servisi, Demirdöküm Klima Servisi, Diamond Electric Klima Servisi, Electra Klima Servisi, Electrolux Klima Servisi, Fuji Klima Servisi, Fujitsu Klima Servisi, Hitachi Klima Servisi, LG Klima Servisi, Mitsubishi Electric Klima Servisi, Daylux Klima Servisi, Rubenis Klima Servisi, Samsung Klima Servisi gibi Tüm markalar için bakım, onarım, tamir hizmeti vermekteyiz.

Yorumlar (0)

Yorum Yap

images

GARANTİLİ İŞÇİLİK

Klima tamir, bakım, onarım işlemlerini yaptıktan sonra işi şansa bırakmıyoruz. Yapılan Tüm işçiliği kontrol edip garanti veriyoruz. Bu yüzden en güvenilir klima servisi biziz.

images

UYGUN FİYAT

İzmir Klima Tamir Servisi olarak minimum fiyat maksimum hizmet ilkesi ile çalışıyoruz. İşin Hakkından fazlasını talep etmiyoruz, Müşterilerimizi zor durumda bırakmıyoruz.

images

TECRÜBELİ UZMAN KADRO

Tüm marka ve modellerde resmi belgeye sahip tam donanımlı uzman ekibimizle arıza tespit esnasında yerinde onarım imkanı sunuyoruz. Klima tamiri ve bakım hizmeti bizim işimiz.

Whatsapp'tan Sor
Tıkla Ara!